Bežíme pre Vás, alebo ako sa bežalo na MMM 2017 v Košiciach

Viac ako dvanásť tisíc bežcov, korčuliarov a hendikepovaných športovcov sa tradične v prvú októbrovú nedeľu, postavilo na štart medzinárodného maratónu mieru v Košiciach. Na tomto ročníku nechýbali ani farby Implementačnej agentúry MPSVR SR a členov tímu IA runners.

 IMG_4542

Každoročne sa prvá októbrová nedeľa v Košiciach nesie v duchu najstaršieho maratónu v Európe, ktorý svojou výnimočnou atmosférou priláka do Košíc tisíce bežcov z celého sveta. Tento rok to bol už 94.ročník, ktorý bol zároveň venovaný Emilovi Zátopkovi, nášmu významnému atlétovi a reprezentantovi Československa, štvornásobnému olympijskému víťazovi vo vytrvalostnom behu. Vytrvalosť a odhodlanie viedla časť tímu IA runners k ďalšej bežeckej aktivite a snahe prekonať vlastné hranice. Anna Bořiková, Aneta Daňková, Lenka Demovičová a Viktória Kopuničová po behu od Tatier k Dunaju opäť obuli botasky, obliekli tímové tričká a vydali sa na štafetový beh do Košíc.

 „V duchu hodnôt IA MPSVR SR – výnimočnosť, profesionalita, tímovosť a transparentnosť, sme aj my chceli využiť výnimočnosť maratónskej atmosféry a vysokú profesionalitu organizátorov, aby sme posilnili našu tímovosť a športového ducha“

Na trati i mimo nej panovala úžasná atmosféra. Na štafete je perfektné to, že vždy keď si myslíte, že ste na pokraji so silami a chcete to vzdať, sú tu členovia tímu, ktorí vám dodajú energiu a nedovolia vám vzdať sa, povedala jedna z bežkýň. Prekonávanie samých seba je pre nás výzva, rovnako ako prekonávanie problémov našich pracovníkov v teréne, ktorí sa v rámci národných projektov  implementovaných Implementačnou agentúrou MPSVR SR venujú zdravotne odkázaným, jednotlivcom alebo skupinám ohrozených diskrimináciou, chudobou alebo sociálnym vylúčením. Ich práca je náročná, preto sú pre nás motiváciou nevzdávať sa a pokračovať vpred. My im touto cestou ďakujeme a rovnako ďakujeme za podporu kolegom z IA MPSVR SR.

Z celkového počtu 222 tímov, sa nám podarilo umiestniť na 68 mieste a ako je vytepané na medaile Try one, love forever (preklad: Vyskúšaj raz, miluj naveky), je možné, že sme naštartovali tradíciu účasti bežcov z IA MPSVR SR aj na Medzinárodnom maratóne mieru v Košiciach.

Jedna myšlienka na “Bežíme pre Vás, alebo ako sa bežalo na MMM 2017 v Košiciach

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.