Kurz prvej pomoci ako preventívna aktivita

V komunitnom centre mesta Handlová bola dňa 21.4.2015 formou besedy zorganizovaná preventívna aktivita „Zdravotná príprava, poskytnutie prvej pomoci“. Na aktivite sa zúčastnilo 29 detí, štyria rodičia, pracovníci regionálnej televízie a pracovníci komunitného centra.

k7

Zámerom aktivity bolo naučiť deti, aby si osvojili postupy potrebné v prípade, ked bude ich otecko, mamička, súrodenci a všetci ľudia v núdzi potrebovať prvú pomoc. Úlohy prednášajúceho sa zhostil profesionálny záchranár Ing. Miloslav Váňa.

k2

Po úvodných slovách pán Váňa premietol zúčastneným inštruktážne video, kde sa deti dozvedeli, ako treba reagovať v prípade úrazu, koho kontaktovať a ako zaobchádzať so zranenou osobou. Následne záchranár bližšie vysvetlil a názorne predviedol rôzne úkony potrebné v súvislosti s poskytovaním pomoci. Pre názorné predvedenie a praktické otestovanie rôznych postupov poslúžila figurína dospelého človeka, aj figurína dieťaťa. Najväčšej obľube sa u detí tešili plyšoví mackovia, na ktorých si mohli deti zábavnou formou vyskúšať prvú pomoc. aktivita s niesla v pozitívnom a veselom duchu, deti mali pre záchranára pripravené množstvo otázok a napokon mu aj zaspievali. akcia sa deťom páčila a odniesli si z nej základné vedomosti potrebné pri správnom zvládnutí prvej pomoci.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.