Skupinová práca v obci Jarovnice

Dňa 16.4.2014 sme opäť ako súčasť terénnej sociálnej práce realizovali voľnočasovú aktivitu s deťmi. Aktivity sa zúčastnilo 10 detí vo veku 8-12 rokov.

TSP_Jarovnice_002      TSP_Jarovnice_007

Tentokrát sme sa rozhodli pre aktivity smerujúce na topenie ľadov, tzv. ice breaking, na energizéry a uvoľňujúco-tvorivé aktivity.

Hlavným cieľom zorganizovanej aktivity bolo rozvíjanie motoriky a kreativity u detí. Zároveň vytváranie priestoru na kooperáciu medzi deťmi, rozvíjanie skupinového cítenia a rozvíjanie práce v skupine.

Do kategórie ice breaking sme zaradili aktivitu s názvom „Predstavte sa skupine“ a „Vyfarbi si svoje meno“. Cieľom týchto aktivít bolo zoznámenie detí. Spoznávanie sa prehĺbilo tvorbou menoviek.

K energizérom patrili aktivity „Prasiatka“ a „Stoličky“. Cieľom aktivít v kategórii energizéry bol rozvoj hrubej motoriky u detí, zvyšovanie energie a pozornosti u detí.

Záverečná aktivita, tzv. uvoľňujňúco-tvorivá, mala názov „Tvoríme spoločný obrázok“. Na záver deti tvorili spoločný obrázok v 2 skupinách.

TSP_Jarovnice_008

Cieľom tejto aktivity bolo naučiť deti reagovať na potreby druhých a rozvoj kooperácie.

Autorka:

Mgr. Lenka Ďuricová – Terénna sociálna pracovníčka Jarovnice

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.