Svetový deň sociálnej práce

Medzinárodná federácia sociálnych pracovníkov (IFSW) už tridsať rokov vyhlasuje Svetový deň sociálnej práce. Tento deň pripadá vždy na tretí utorok v mesiaci marec, v roku 2015 je témou Svetového dňa sociálnej práce Podpora dôstojnosti a  hodnoty ľudí.

svet_velky

Tohtoročná téma vychádza z Medzinárodného manifestu (The Global Agenda), ktorý vznikol na základe spolupráce troch organizácií:

  • Medzinárodná federácia sociálnych pracovníkov – IFSW
  • Medzinárodná asociácia škôl sociálnej práce – IASSW
  • Medzinárodná rada pre sociálnu opateru – ICSW 

IFSW je celosvetová federácia národných organizácií sociálnej práce, ktorá pôsobí v 90-tich krajinách a zastupuje viac ako 750 000 sociálnych pracovníkov.

IASSW je medzinárodné spoločenstvo škôl a poskytovateľov vzdelania v oblasti sociálnej práce, zahŕňa 2000 škôl a 500 000 študentov.

ICSW je celosvetová organizácia, ktorá zastupuje desiatky tisíc organizácií z celého sveta, ktoré sa aktívne zapájajú do programov na podporu sociálneho rozvoja a sociálnej spravodlivosti.

Svetový deň sociálnej práce upozorňuje na zmysel sociálnej práce ako plnohodnotnej profesie a zdôrazňuje jej spoločenský význam na inštitucionálnej, regionálnej a národnej úrovni, informuje o význame sociálnej práce pre spoločnosť a obhajuje záujmy sociálnej práce v ekonomických a politických systémoch.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.