Zo zápisníka terénneho sociálneho pracovníka v Jarovniciach Kynologická ukážka a činnosť policajného zboru SR

015_1    015_2

Dňa 4. júna 2014 sa v obci Jarovnice pri OcÚ v rámci dňa detí uskutočnila kynologická ukážka a ukážka z činnosti policajného zboru SR. Pozvanie prijali príslušníci kynológie PZ z Krajského riaditeľstva v Prešove a dvaja príslušníci z Obvodného oddelenia v Jarovniciach.

015_3      015_4

Ukážka bola cielená pre II. stupeň ZŠ v Jarovniciach, ktorá sa rozdelila na dve skupiny po cca 220 žiakov. Cieľom tejto ukážky bolo poukázať na prácu Policajného zboru SR a ukázať deťom, že polícia je tu v prvom rade na to, aby chránila a pomáhala občanom tohto štátu, tak ako to vystihuje logo na služobných vozidlách „POMÁHAŤ A CHRÁNIŤ“. Príslušníci kynológie si pripravili malú ukážku so služobným cvičeným psom, ktorý slúži pri zákrokoch v nebezpečným situáciách a ktorý zároveň má aj chrániť príslušníka pred útočníkom, kde príslušník komentoval tieto situácie a oboznámil deti s touto prácou. Zároveň nám príslušníci ukázali ako taký zákrok vyzerá, ale aj ako je služobný pes zjednotený s príslušníkom PZ v poslušnosti voči nemu. V tejto časti mohli deti klásť aj otázky a príslušník PZ im odpovedal na všetko čo sa týkalo výcviku a zároveň dodal, že verí, že sa nebudú musieť stretnúť osobne pri takomto zákroku a vyzval ich, aby boli zodpovední vo svojom živote.

015_5     015_6

Druhou časťou ukážky bolo oboznámenie sa s činnosťou PZ, ktorú trpezlivo komentovali a názorovo predviedli príslušníci PZ miestneho oddelenia a zároveň aj odpovedali na otázky detí. Deti mali možnosť sa oboznámiť s pracovnými pomôckami príslušníkov PZ, kde niektorí si mohli vyskúšať: pendreky, brokovnicu, samopal, helmu, štít, putá či priamo aj zákrok pri zatýkaní a mnohé iné veci, ktoré slúžia príslušníkom PZ v ich výkone.  Na záver deti mohli nahliadnuť do služobného vozidla.

015_7      015_8

Cieľom tejto aktivity bolo poukázať na činnosť Policajného zboru SR, priblížiť deťom ich prácu a vzbudiť v nich rešpekt k poriadku, či zákonu a zároveň ich motivovať aj k takémuto životnému povolaniu.

015_9    015_10    015_11

Autor:

Mgr. Štefan Kucer,  terénny sociálny pracovník Jarovnice

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.