Zo zápisníka terénneho sociálneho pracovníka v Jarovniciach: ZAMESTNANIE

Dňa 28. 4. 2014 prišiel za mnou klient a poprosil ma o nejaké zamestnanie pre neho a tiež aj pre jeho kamarátov, či by som im s tým vedel pomôcť. Mňa osobne potešilo to, že vidím Rómov, ktorí majú chuť pracovať a byť prospešní pre túto spoločnosť. Skúsil som obvolať nejaké firmy, ale tie mali plný stav a mnohokrát aj negatívnu skúsenosť s rómskymi občanmi. Nakoniec sa mi podarilo skontaktovať s personálnou agentúrou EDYMAX v Bardejove, kde som ich požiadal o prácu pre desiatku Rómov. Pani, s ktorou som komunikoval sa ma vypytovala aké majú vzdelanie a či už niekedy robili za montážnymi linkami. Moja odpoveď bola, že všetci majú len ukončenú ZŠ a len jeden pracoval za montážnou linkou. Po dlhom rozhovore sme sa zjednotili v tom, že skúsime poslať iba dvoch a uvidíme podľa nich, či sa ujmú alebo nie. V tom čase sme si dojednali aj dátum nástupu, ale stalo sa to, že im prácu zrušili a čakali sme na ďalšiu ponuku, ktorá príde. Dnes 21. 5. 2014 sme sa dočkali a dvaja klienti odchádzajú za prácou do Plzne v sobotu 24. 5. 2014. Počas tohto času som musel pripraviť mojich klientov aj na testy, ktoré tam budú absolvovať, aby mohli byť prijatí. Obsah tejto prípravy spočíval v matematických testoch a taktiež aj v párovaní číslic, či písmen.

Verím, že títo dvaja klienti sa ujmú a že urobia zároveň dobré meno pre seba, a že na základe ich života a práce tam budú môcť vycestovať aj ďalší záujemcovia o túto prácu. V tejto veci sme si dohodli aj prezentáciu ohľadom práce, ktorú táto personálna agentúra príde ponúknuť do tejto obce v Jarovniciach. Ohľadom tejto aktivity Vás oboznámim následne, keď sa uskutoční.

Autor:

Mgr. Štefan Kucer – Terénny sociálny pracovník Jarovnice

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.